Maciej Tomaszewski
Radca prawny, Partner equity

Obszary specjalizacji: prawo nowych technologii, prawo autorskie, prawo Internetu, znaki towarowe, ochrona dóbr osobistych, zwalczanie nieuczciwej konkurencji, prawo reklamy, prawo kontraktów.

Maciej rozpoczynał karierę zawodową w dziale doradztwa podatkowego PwC, gdzie przez ponad pięć lat odpowiadał za obsługę postępowań przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi. Następnie współpracował z PwC Legal Polska, gdzie angażował się w projekty związane z szeroko rozumianym prawem własności intelektualnej i ochroną danych osobowych, prawem korporacyjnym oraz w postępowania sądowe. W 2013 roku złożył egzamin radcowski z trzecim wynikiem w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie i rozpoczął rozwijanie praktyki zawodowej. Do jego doświadczeń należy m.in. doradztwo jednemu z największych przedsiębiorstw telekomunikacyjnych w Polsce, gdzie opiniował kontrakty dotyczące w szczególności zakupu i wdrożenia systemów informatycznych, a także weryfikował  komunikację marketingową firmy. Pomagał jednemu z bardziej prężnych start-upów działających w branży e-commerce w procesie sprzedaży udziałów na rzecz znaczącego inwestora z branży medycznej, a także w przygotowywaniu regulaminów świadczenia usług drogą elektroniczną. Dla istotnego gracza na rynku wsparcia sprzedaży produktów promocjami kuponowymi opiniował umowy z partnerami handlowymi. Doradzał również jednemu z bardziej rozpoznawalnych graczy na rynku reklamy i marketingu (również w zakresie e-commerce) w zakresie prawa kontraktów i zgodności proponowanych klientom rozwiązań komunikacyjnych i marketingowych z prawem, z uwzględnieniem tak wrażliwych branż, jak tytoniowa, alkoholowa czy farmaceutyczna.

Maciej jest absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył studia podyplomowe z zakresu prawa własności intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia z zakresu prawa nowych technologii na Akademii Koźmińskiego. 

     

03.04.2019

Na początku roku trafiła do Sejmu kompleksowa, przygotowana przez rząd, nowelizacja kodeksu postępowania cywilnego („Kodeks”), która – jak wskazują jej autorzy – ma na celu wprowadzenie szeregu rozwiązań, które przyśpieszą rozstrzyganie spraw przed sądami cywilnymi.

maciej_t

C.R.O.P.A. Kancelaria Radcowska

 

telTel. + 48 22 270 12 98
Telekonf.: +48 22 12 23 903
home

Al. Jana Pawła II 22

00-133 Warszawa

mail

info@cropa.org

NIP: 586-148-91-17; REGON: 015824293

 

Kontakt / Jak dojechać ?